Справа № 760/18806/13-ц (№ 2-7940/11)
№ 6-1209/13
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 вересня 2013 року Солом`янський районний суд м. Києва в складі:
головуючого - судді Бурлаки О.В.,
за участю секретаря Глушкової О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду, в м. Києві заяву ОСОБА_1 про виправлення помилки, допущеної при оформленні та видачі виконавчого листа, виданого 11.01.2012 року Солом'янським районним судом м. Києва по справі № 2-7940/11 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
29.08.2013 року заявник ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про виправлення помилки, допущеної при оформленні та видачі виконавчого листа № 2-7940/11, виданого 11.01.2012 року Солом'янським районним судом м. Києва по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів посилаючись на те, що у даному виконавчому листі відсутня гербова печатка. Дані обставини є перешкодою для виконання рішення суду державною виконавчою службою, у зв'язку з чим просила заяву задовольнити.
В судове засідання особи, які брали участь у справі, не з'явилися, про час та місце розгляду питання про виправлення помилки, допущеної при оформленні та видачі виконавчого листа були повідомлені належним чином, в установленому законом порядку, про причини неявки суд не повідомили.
Відповідно до ч. 3 ст. 369 ЦПК України суд розглядає заяву в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви. До розгляду заяви суд має право своєю ухвалою зупинити стягнення за виконавчим листом, а також витребувати виконавчий лист.
Тому суд, на підставі ч. 3 ст. 369 ЦПК України вважає можливим розглянути справу у відсутності осіб, які брали участь у справі, оскільки їх неявка не є перешкодою для розгляду даної заяви.
Суд, вивчивши матеріали цивільної справи № 2-7940/11, перевіривши доводи, викладені в заяві про виправлення помилки, допущеної при оформленні та видачі виконавчого листа, приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до змісту ч. 2 ст. 368 ЦПК України - виконавчий лист, за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили, видається за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено.
Згідно з вимогами частини 1 та 2 ст. 369 ЦПК України виконавчий лист має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України «Про виконавче провадження».
Суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом.
Відповідно до ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження»у виконавчому документі зазначаються: назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище та ініціали посадової особи, що його видали; дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника (для фізичних осіб - платників податків) або номер і серія паспорта стягувача та боржника для фізичних осіб - громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України, а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо; резолютивна частина рішення; дата набрання законної (юридичної) сили рішенням; строк пред'явлення виконавчого документа до виконання. У разі якщо рішення ухвалено на користь кількох позивачів або проти кількох відповідачів, а також якщо належить передати майно, що перебуває в кількох місцях, у виконавчому документі зазначаються один боржник та один стягувач, а також визначається, в якій частині необхідно виконати таке рішення, або зазначається, що обов'язок чи право стягнення є солідарним. Виконавчий документ повинен бути підписаний уповноваженою посадовою особою із зазначенням її прізвища та ініціалів і скріплений печаткою. Скріплення виконавчого документа гербовою печаткою є обов'язковим у разі, якщо орган (посадова особа), який видав виконавчий документ, за законом зобов'язаний мати печатку із зображенням Державного Герба України. Законом можуть бути встановлені також інші додаткові вимоги до виконавчих документів.
Судом встановлено, що рішенням Солом'янського районного суду м. Києва від 26 грудня 2011 року позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, - задоволено частково. Стягнуто з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Києва, який проживає за адресою: АДРЕСА_2, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженки м. Києва, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1, аліменти на утримання дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_6 в твердій грошовій сумі - 700 (сімсот) грн. щомісячно, починаючи з 09.12.2011 р. і до повноліття дитини, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_7. В іншій частині позову відмовлено. Рішення допущено до негайного виконання в межах суми платежу за один місяць (а.с. 29-30).
Рішення ніким не оскаржувалось та набрало законної сили.
Як вбачається з матеріалів цивільної справи, на підставі вказаного рішення, 11.01.2012 року Солом'янським районним судом м. Києва було видано виконавчий лист (а.с. 33).
Стягувач ОСОБА_1 просить виправити помилку, допущену при оформленні та видачі виконавчого листа, посилаючись на те, що постановою державного виконавця ВП № 39246474 від 06.08.2013 року відмовлено в прийнятті до провадження виконавчого документа та у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого документу № 2-7940, виданого 11.01.2012 року, оскільки даний виконавчий документ не відповідає вимогам, передбаченим ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження», а саме у виконавчому документі відсутня гербова печатка.
Як вбачається з доданого до заяви оригіналу виконавчого листа № 2-7940/11, гербова печатка відсутня.
Таким чином, зазначена помилка, допущена при оформленні та видачі виконавчого листа, підлягає виправленню.
Окрім того, суд, дослідивши матеріали справи та оригінал виконавчого листа № 2-7940/11, виданого Солом'янським районним судом м. Києва, встановив, що в графі найменування боржника ОСОБА_2 відсутні відомості про індивідуальний ідентифікаційний номер особи боржника, в графі найменування стягувача ОСОБА_1 також відсутні відомості про індивідуальний ідентифікаційний номер особи, та не зазначено дату набрання рішенням законної сили.
З огляду на наведене, враховуючи положення ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження», а також те, що при оформленні та видачі виконавчого листа № 2-7940/11, виданого 11.01.2012 року Солом'янським районним судом м. Києва, допущено помилки, що унеможливлює виконання рішення суду на підставі даного виконавчого листа, суд приходить до висновку, що вищезазначені помилки підлягають виправленню.
На підставі викладеного та керуючись ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження», статтями 208-210, 293, 294, 369 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про виправлення помилки, допущеної при оформленні та видачі виконавчого листа, виданого 11.01.2012 року Солом'янським районним судом м. Києва по справі № 2-7940/11 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, - задовольнити.
Скріпити печаткою Солом'янського районного суду м. Києва виконавчий лист № 2-7940/11, виданий Солом'янським районним судом м. Києва 11.01.2012 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів.
Внести виправлення до виконавчого листа № 2-7940/11, виданого Солом'янським районним судом м. Києва 11.01.2012 року, а саме зазначити в графі найменування боржника ідентифікаційний код боржника ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає за адресою: АДРЕСА_2, - НОМЕР_1; зазначити в графі найменування стягувача ідентифікаційний код стягувача ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1, - НОМЕР_2; зазначити в графі рішення суду набрало законної сили, - дату 06.01.2012 року.
Ухвала суду про виправлення помилки, допущеної при оформленні та видачі виконавчого листа є невід'ємною його частиною при пред'явленні до виконання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя