Справа № 761/10778/14-ц
Провадження №2/761/4038/2014
РІШЕННЯ
іменем України
(заочне)
26 травня 2014 року Шевченківський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді: Піхур О.В.
при секретарі: Харитоновій К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Київської міської ради про надання додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини, -
в с т а н о в и в:
У квітні 2014 року позивачка звернулася до Шевченківського районного суду м. Києва з даним позовом.
Свої позовні вимоги позивачка обґрунтовувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1. помер ОСОБА_2, який ще за своє життя склав заповіт на позивачку. В установлений законом шестимісячний термін вона не звернулася до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини у зв'язку з тим, що не знала про даний заповіт, а дізналася після смерті її батька ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, коли виявила заповіт в старих речах батька. За життя до 2008 року батько позивачки підтримував дружні стосунки з ОСОБА_2, який приїжджав у гості, проживав у батьків позивачки, своїх дітей та родичів у ОСОБА_2 не було. Тому позивачка просила суд визначити їй додатковий строк два місяці для подачі заяви у нотаріальну контору про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
В судовому засіданні позивачка, представник позивачки позов підтримали в повному обсязі та просили суд його задовольнити, визначити додатковий строк для прийняття спадщини два місяці.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, свого представника до суду не направив, не просив розглядати справу у його відсутність, заперечення на позовні вимоги не подавав.
Позивачка не заперечувала проти проведення заочного розгляду справи і відповідно до ч. 4 ст. 169, ст. 224 ЦПК України суд постановив ухвалу про заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів.
Суд заслухавши пояснення позивача, представника позивача, повно та всебічно дослідивши матеріали справи, надані докази, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи і це встановлено судом, що ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 7) помер ОСОБА_2.
Згідно заповіту від 23.12.2002р. ОСОБА_2 все своє майно заповів позивачці (а.с.8).
Частиною 1 ст. 1270 ЦК України передбачено, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
У відповідності з ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
З урахуванням викладеного, суд вважає, що в судовому засіданні позивачка довела, що строк для прийняття спадщини був нею пропущений з поважної причини, а тому суд приходить до висновку, що позов є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 57, 60, 88, 169, 179, 208, 209, 212 - 215, 218, 224-228, 294 ЦПК України; ст. ст. 1270, 1272 ЦК України, суд,
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 до Київської міської ради про надання додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання нею заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_2, який помер 17 серпня 2010 року, терміном два місяці з дати набрання цим рішенням законної сили.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене позивачем в апеляційному порядку до Апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Суддя