ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства фінансів України 09.10.2013 № 866
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11 жовтня 2013 р. за № 1742/24274
ЗМІНИ до Порядку складання фінансової та бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів( z0196-12 )
1. Пункт 1.14 глави 1( z0196-12 ) викласти в такій редакції:
"1.14. Дані фінансової та бюджетної звітності розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, у тому числі зведеної фінансової та бюджетної звітності головних розпорядників коштів державного та місцевих бюджетів, перевіряються органами Казначейства в частині відповідності аналогічним даним, відображеним у бухгалтерському обліку органів Казначейства, та окремим показникам форм фінансової та бюджетної звітності згідно з вимогами пункту 2.5 глави 2 цього Порядку.
Звірка даних фінансової та бюджетної звітності здійснюється у терміни, встановлені Казначейством України (органами Казначейства), у межах термінів, визначених Бюджетним кодексом України( 2456-17 ) для подання звітності про виконання Державного бюджету України.
Дані бухгалтерського обліку органів Казначейства за операціями з обслуговування кошторисів (планів використання бюджетних коштів), що формуються в інформаційній системі Державної казначейської служби України (далі — Казначейство України), вважаються остаточними.
Усі примірники фінансової та бюджетної звітності розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, а також зведена фінансова та бюджетна звітність головних розпорядників бюджетних коштів (далі — головні розпорядники) та розпорядників нижчого рівня, до сфери управління яких належать розпорядники бюджетних коштів, у тому числі в інших областях, до подачі розпорядникам вищого рівня або іншим користувачам повинні бути перевірені і завізовані відповідним органом Казначейства (засвідчені підписом, печаткою або штампом на кожній сторінці всіх форм фінансової та бюджетної звітності і форм щодо розкриття елементів фінансової та бюджетної звітності).
Розпорядники бюджетних коштів, до сфери управління яких належать розпорядники бюджетних коштів, розташовані в інших областях, до своєї фінансової та бюджетної звітності додають форми фінансової та бюджетної звітності, перевірені та завізовані відповідними органами Казначейства.
Додатково підлягають перевірці та поданню до відповідного органу Казначейства фінансова та бюджетна звітність розпорядників нижчого рівня у разі встановлення розпорядниками вищого рівня розбіжностей щодо бухгалтерського обліку операцій з внутрівідомчої передачі запасів тощо.
Зведена фінансова та бюджетна звітність обласних державних адміністрацій до подання Казначейству України повинна бути перевірена і завізована відповідними головними управліннями Державної казначейської служби України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі у загальному порядку.
Віза органу Казначейства засвідчує, що фінансова та бюджетна звітність розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів складена відповідно до вимог цього Порядку і підлягає консолідації у зведеній фінансовій та бюджетній звітності розпорядників вищого рівня.
У разі коли при складанні форм фінансової та бюджетної звітності не були дотримані вимоги цього Порядку, органи Казначейства застосовують заходи впливу за порушення бюджетного законодавства, визначені Бюджетним кодексом України( 2456-17 ).
Дані такої фінансової та бюджетної звітності не підлягають консолідації розпорядниками вищого рівня у зведеній фінансовій та бюджетній звітності та органами Казначейства у звітності про виконання бюджетів.
Приведена у відповідність із вимогами цього Порядку фінансова та бюджетна звітність повторно надається до обслуговуючих органів Казначейства на перевірку та візування.".
2. У главі 2( z0196-12 ):
1) підпункт 2.1.2 пункту 2.1( z0196-12 ) після абзацу шостого( z0196-12 ) доповнити новим абзацом сьомим такого змісту:
"Звіт про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду (фінансові казначейські векселі)" (форма № 4-5д) (додаток 9);".
У зв’язку з цим абзаци сьомий — десятий( z0196-12 ) вважати відповідно абзацами восьмим — одинадцятим, а додатки 9-35( z0196-12 ) вважати відповідно додатками 10-36. У тексті Порядку( z0196-12 ) посилання на додатки 9-35 замінити посиланнями відповідно на додатки 10-36;
2) пункт 2.2( z0196-12 ) викласти в такій редакції:
"2.2. Склад бюджетної звітності одержувачів бюджетних коштів:
"Звіт про надходження та використання коштів загального фонду" (форма № 2д, № 2м) (додаток 4);
"Звіт про надходження і використання коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень" (форма № 4-2д, № 4-2м) (додаток 6);
"Звіт про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду" (форма № 4-3д, № 4-3м) (додаток 7);
"Звіт про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду (фінансові казначейські векселі)" (форма № 4-5д) (додаток 9);
"Звіт про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду (позики міжнародних фінансових організацій)" (форма № 4-3д.1, № 4-3м.1) (додаток 10);
"Звіт про заборгованість за бюджетними коштами" (форма № 7д, № 7м) (додаток 11);
"Звіт про заборгованість за окремими програмами" (форма № 7д.1, № 7м.1) (додаток 12);
Елементи бюджетної звітності додатково розкриваються у Довідці про стан фінансових казначейських векселів (додаток 36).";
3) підпункт 2.4.2 пункту 2.4( z0196-12 ) доповнити новим абзацом такого змісту:
"Довідка про стан фінансових казначейських векселів (додаток 36).".
У зв’язку з цим додаток 36( z0196-12 ) вважати додатком 37. У тексті Порядку( z0196-12 ) посилання на додаток 36 замінити посиланнями на додаток 37;
4) у підпункті 2.6.2 пункту 2.6( z0196-12 ):
"а) місячна — до органів Казначейства за формами (додатки 9-13), визначеними абзацами сьомим — одинадцятим підпункту 2.1.2 пункту 2.1 цієї глави.";
"б) квартальна та річна — до органів Казначейства та розпорядників вищого рівня за формами (додатки 4-12), визначеними абзацами другим — десятим підпункту 2.1.2 пункту 2.1 цієї глави.
Елементи квартальної бюджетної звітності розкриваються у Пояснювальній записці (додаток 15) згідно з пунктом 2.4 цієї глави та формах щодо розкриття елементів бюджетної звітності (додатки 24-36) згідно з абзацами шостим — вісімнадцятим підпункту 2.4.2 пункту 2.4 цієї глави.
Елементи річної бюджетної звітності розкриваються у Пояснювальній записці (додаток 15) згідно з пунктом 2.4 цієї глави та формах щодо розкриття елементів бюджетної звітності (додатки 20-36) згідно з абзацами другим — вісімнадцятим підпункту 2.4.2 пункту 2.4 цієї глави.";
5) абзац перший пункту 2.8( z0196-12 ) викласти в такій редакції:
"2.8. Розпорядники бюджетних коштів за бюджетними програмами, призначення за якими встановлюються законом про Державний бюджет України та рішенням про місцевий бюджет за загальнодержавними витратами в частині міжбюджетних трансфертів та бюджетних програм з реалізації проектів економічного розвитку, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями, для відображення у бюджетній звітності складають і подають до органів Казначейства "Звіт про надходження та використання коштів загального фонду" (форма № 2д, № 2м) (додаток 4), "Звіт про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду" (форма № 4-3д, № 4-3м) (додаток 7) та/або "Звіт про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду (фінансові казначейські векселі)" (форма № 4-5д) (додаток 9).";
6) підпункт 2.11.2 пункту 2.11( z0196-12 ) викласти в такій редакції:
"2.11.2. Бюджетна звітність складається та подається:
а) місячна — до органів Казначейства за формами (додатки 9-12), визначеними абзацами п’ятим — восьмим пункту 2.2 цієї глави;
б) квартальна та річна — до органів Казначейства та розпорядників вищого рівня за формами, визначеними абзацами другим — восьмим пункту 2.2 цієї глави.
Форми місячної бюджетної звітності у терміни складання та подання квартальної бюджетної звітності одержувачами бюджетних коштів не складаються та до органів Казначейства не подаються.".
3. У главі 3( z0196-12 ):
1) пункт 3.1( z0196-12 ) викласти в такій редакції:
"3.1. "Баланс" (форма № 1) (додаток 1) містить узагальнені підсумкові показники, отримані на підставі звірених даних бухгалтерського обліку, станом на початок звітного року та на кінець звітного періоду (року). Дані статей "Балансу" на початок звітного року повинні бути тотожними даним графи "На кінець звітного періоду (року)" фінансової звітності попереднього звітного року.
Розпорядники бюджетних коштів складають "Баланс" (форма № 1), який відображає результат про всі проведені господарські операції за коштами загального і спеціального фондів відповідного бюджету за всіма виконуваними програмами (функціями).
Заповнення форми № 1 "Баланс" здійснюється у такому порядку:
Актив
Розділ I. Необоротні активи
У розділі I "Необоротні активи" відображається вартість матеріальних і нематеріальних активів, отриманих і призначених для використання розпорядниками бюджетних коштів.
Рядки 110, 120, 130 "Балансова (залишкова) вартість". Наводиться балансова (залишкова) вартість необоротних активів, яка визначається розрахунковим шляхом як різниця між первісною (переоціненою) вартістю необоротних активів та сумою їх накопиченого зносу.
Рядки 111, 121, 131 "Знос". Призначені для відображення суми нарахованого зносу на необоротні активи.
Рядки 112, 122, 132 "Первісна (переоцінена) вартість". Відображається історична (фактична) вартість необоротних активів, за якою вони оприбутковані на баланс установи з урахуванням переоцінки.
Рядок 140 "Незавершене капітальне будівництво". Призначений для відображення вартості незавершеного капітального будівництва (виготовлення, створення, добудови, реконструкції, модернізації тощо) необоротних активів.
Рядок 145 "Довгострокові фінансові інвестиції" призначений для обліку та узагальнення інформації про наявність та рух довгострокових фінансових інвестицій (вкладень) у цінні папери та статутні капітали підприємств.
Розділ II. Оборотні активи
Розділ II "Оборотні активи" передбачений для відображення грошових коштів і їх еквівалентів, а також інших активів, призначених для реалізації або використання протягом року.
Рядок 150 "Матеріали і продукти харчування". Призначений для відображення вартості матеріалів та продуктів харчування, що зберігаються на складах або в коморах: реактивів і хімікатів, скла і хімпосуду, металу, електроматеріалу і радіоматеріалу, радіоламп, фотоприладдя, паперу, призначеного для видання навчальних програм, посібників та наукових робіт, піддослідних тварин та інших матеріалів для навчальної мети і науково-дослідних робіт, дорогоцінних та інших металів для протезування, медикаментів, компонентів, бактерицидних препаратів, дезінфекційних засобів, сироватки, вакцини, крові, плівки для рентгенівських знімків, матеріалів для проведення аналізів, перев’язувальних засобів, дрібного медичного інвентарю (термометри, ланцети, пінцети, голки тощо), господарських матеріалів, що використовуються для поточних потреб розпорядників бюджетних коштів (електричні лампи, мило, щітки тощо), будівельних матеріалів для поточного ремонту; усіх видів палива, пального і мастильних матеріалів (дрова, вугілля, торф, бензин, гас, мазут, автол тощо); поворотної тари та обмінної тари (бочки, бідони, ящики, банки скляні, пляшки тощо); запасних частин для ремонту і заміни спрацьованих частин машин (медичних, електронно-обчислювальних тощо), обладнання, тракторів, комбайнів, транспортних засобів (мотори, автомобільні шини, включаючи покришки, камери й обідні стрічки тощо); сіна, вівса, інших видів кормів і фуражу для худоби та інших тварин, а також насіння, добрив та інших матеріалів.
Рядок 160 "Малоцінні та швидкозношувані предмети". Наводиться вартість малоцінних та швидкозношуваних предметів, термін експлуатації яких не перевищує одного року.
Рядок 170 "Інші запаси". Наводиться вартість запасів розпорядників бюджетних коштів, що не враховані в рядках 150 "Матеріали і продукти харчування" та 160 "Малоцінні та швидкозношувані предмети", зокрема:
сировини і матеріалів, конструкцій, деталей і спеціального обладнання, що призначені для науково-дослідних робіт і капітального будівництва;
тварин на вирощуванні і відгодівлі, птиці, звірів, кролів, сімей бджіл, хутрових звірів незалежно від їх вартості;
готових виробів, виготовлених у виробничих (навчальних) майстернях, готової друкованої продукції та продукції підсобних сільських і навчально-дослідних господарств.
Рядок 180 "Дебіторська заборгованість". Відображається сума дебіторської заборгованості. Сума рядка утворюється з таких рядків:
181 "Розрахунки з постачальниками, підрядниками за товари, роботи й послуги". Призначений для відображення дебіторської заборгованості за попередньо оплачені матеріальні цінності, роботи та послуги, роботи з капітального будівництва, а також за нараховані та не отримані доходи за послуги, надані розпорядниками бюджетних коштів;
182 "Розрахунки із податків і зборів". Наводиться сума переплат за податками, зборами (обов’язковими платежами), а також інша дебіторська заборгованість за розрахунками з бюджетом, які відносяться до виконання кошторису;
183 "Розрахунки із страхування". Відображається дебіторська заборгованість Фондів та інших організацій, що проводять страхування, яка відноситься до виконання кошторису;
184 "Розрахунки з відшкодування завданих збитків". Відображається дебіторська заборгованість за сумами недостач і крадіжок коштів та матеріальних цінностей, сумами збитків від псування матеріальних цінностей, віднесеними на рахунок винних осіб, та іншими сумами, що підлягають утриманню в установленому порядку, яка відноситься до виконання кошторису;
185 "Розрахунки за спеціальними видами платежів". Застосовується для відображення дебіторської заборгованості з: батьківської плати за утримання дітей у дитячих дошкільних закладах, навчання дітей у музичних школах, утримання дітей у школах-інтернатах, за харчування дітей в інтернатах при школах; плати за навчання у закладах освіти; плати за проживання мешканцями гуртожитків; плати працівниками за формений одяг та харчування; орендної плати тощо;
186 "Розрахунки з підзвітними особами". Відображається дебіторська заборгованість за розрахунками з підзвітними особами;
187 "Розрахунки за іншими операціями". Призначений для відображення всієї іншої дебіторської заборгованості, яка не включена до рядків 181-186 і не відноситься до виконання кошторису, у тому числі заборгованість за розрахунками з виплати допомоги і компенсацій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також з виплати допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, що здійснюється за рахунок коштів Фонду соціального страхування на випадок тимчасової втрати працездатності; заборгованості установ банків, які ліквідовані; заборгованості за відсотками, нарахованими банком на залишок коштів у національній та іноземній валютах за користування тимчасово вільними коштами, якщо зазначене передбачено нормативно-правовими актами, крім відсотків, які отримують вищі та професійно-технічні навчальні заклади; заборгованість за сумою збитків, яка підлягає перерахуванню до державного бюджету.
Рядок 190 "Розрахунки за операціями з внутрівідомчої передачі запасів". Відображається сума дебіторської заборгованості, яка виникла за операціями з внутрівідомчої передачі.
Рядок 200 "Розрахунки за окремими програмами". Відображається сума заборгованості, що виникла при виконанні кошторису в частині видатків та надання кредитів за окремими програмами, передбаченими в Державному бюджеті України (за придбані та відпущені матеріальні цінності державного резерву, за операціями з кредитування з бюджету тощо). Ця заборгованість не пов’язана з видатками розпорядників бюджетних коштів на їх утримання.
Рядок 210 "Короткострокові векселі одержані". Наводиться сума короткострокових векселів, що одержані розпорядниками бюджетних коштів у випадках, передбачених законодавством.
Рядок 220 "Інші кошти". Відображає суму коштів, що перебуває в грошових документах, які знаходяться в касі установи (поштових марках, сплачених проїзних документах, сплачених путівках до санаторіїв, пансіонатів, будинків відпочинку, коштів, що містяться в акредитивах, у чекових книжках, в оплачених талонах на бензин, мазут, харчування та в інших грошових документах тощо), та про кошти в дорозі.
Сума рядка утворюється з таких рядків:
Рядок 221 "Грошові документи". Відображається сума коштів, що перебуває в грошових документах, які знаходяться в касі установи у національній та іноземній валюті.
Рядок 222 "Грошові кошти в дорозі". Відображається сума коштів, яка перерахована в останні дні звітного періоду на реєстраційні, спеціальні реєстраційні, відкриті в органах Казначейства, поточні, відкриті в установі банку рахунки розпорядників бюджетних коштів, але буде зарахована на ці рахунки в наступному місяці. У цьому рядку на початок та на кінець звітного року залишку не повинно бути, якщо інше не встановлено відповідними нормативно-правовими актами.
Рядок 240 "Рахунки в банках". Відображається залишок невикористаних коштів, що зберігаються розпорядниками бюджетних коштів на поточних рахунках в установі банку.
Сума рядка утворюється з таких рядків:
241 "Рахунки загального фонду". Відображається залишок невикористаних коштів загального фонду, що зберігаються розпорядниками бюджетних коштів на поточних рахунках в установі банку. У цьому рядку залишку коштів на кінець звітного періоду (року) не повинно бути, якщо інше не встановлено відповідним нормативно-правовим актом;
242 "Рахунки спеціального фонду". Наводиться сума коштів спеціального фонду, що обліковується на рахунку в банку на кінець звітного періоду (року), якщо це встановлено відповідним нормативно-правовим актом;
243 "Рахунки в іноземній валюті". Наводиться залишок коштів в іноземній валюті загального чи спеціального фонду бюджету, що належать розпорядникам бюджетних коштів і перебувають на поточних рахунках в установах банків на звітну дату. Сума коштів відображається у фінансовій звітності в національній валюті України та розшифровується в Довідці про залишки коштів в іноземній валюті, що перебувають на поточних рахунках, відкритих в установах банків (додаток 24);
244 "Інші поточні рахунки". Відображається не наведена у рядках 241-243 сума коштів, що зберігаються на поточних рахунках в установах банків, відкритих на ім’я розпорядників бюджетних коштів, які отримані ними у тимчасове розпорядження. Сума коштів розшифровується в Довідці про залишки коштів на інших поточних рахунках в установах банків (додаток 25).
Рядок 250 "Рахунки в казначействі загального фонду". Відображається залишок коштів загального фонду бюджету, що перебуває на реєстраційному рахунку, відкритому в органі Казначейства.
У цьому рядку залишку коштів на початок та кінець звітного року не повинно бути.
Рядок 260 "Рахунки в казначействі спеціального фонду". Наводиться залишок невикористаних коштів спеціального фонду розпорядників бюджетних коштів, що зберігаються на спеціальних реєстраційних рахунках в органі Казначейства. Сума рядка утворюється з таких рядків:
261 "Спеціальні реєстраційні рахунки для обліку коштів, отриманих як плата за послуги". Відображається залишок коштів, які надійшли як плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю; що отримуються бюджетними установами від додаткової (господарської) діяльності; як плата за оренду майна бюджетних установ; надходження бюджетних установ від реалізації в установленому порядку майна (крім нерухомого майна);
262 "Спеціальні реєстраційні рахунки для обліку коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень". Відображаються залишок коштів, які надійшли на ім’я бюджетних установ як благодійні внески, гранти, дарунки; кошти, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів, у тому числі заходів з відчуження для суспільних потреб земельних ділянок та розміщення на них інших об’єктів нерухомого майна, що перебувають у приватній власності фізичних або юридичних осіб; кошти, що отримують вищі та професійно-технічні навчальні заклади від розміщення на депозитах тимчасово вільних бюджетних коштів, отриманих за надання платних послуг, якщо таким закладам законом надано відповідне право;
263 "Спеціальні реєстраційні рахунки для обліку інших надходжень спеціального фонду". На звітну дату відображається залишок невикористаних коштів інших надходжень спеціального фонду (крім власних надходжень бюджетних установ та доходів за коштами, отриманими на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів).
У цьому рядку залишку коштів на початок та на кінець звітного року не повинно бути;
264 "Спеціальні реєстраційні рахунки для обліку коштів, отриманих на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів". У цьому рядку відображається залишок коштів, отриманих від місцевих бюджетів за операціями з виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів. У разі закінчення програми у цьому рядку залишку коштів на кінець звітного року не повинно бути.
Рядок 270 "Інші рахунки в казначействі". У цьому рядку відображаються залишки коштів, які обліковуються на інших рахунках в органах Казначейства, що не зазначені в рядках 250, 260, та залишки коштів, отриманих у тимчасове розпорядження, а також кошти для виплати працівникам допомоги по тимчасовій непрацездатності.
Рядок 280 "Каса". Наводиться залишок коштів, які зберігаються в касі розпорядників бюджетних коштів на звітну дату в національній та іноземній валюті, що перерахована в національну валюту за офіційним курсом Національного банку України.
Рядок 285 "Поточні фінансові інвестиції". Призначено для обліку наявності та руху поточних фінансових інвестицій.
Розділ III. Витрати
Розділ III "Витрати" призначений для відображення у квартальній фінансовій звітності фактичних видатків і витрат розпорядників бюджетних коштів, проведених у звітному періоді.
У річній фінансовій звітності розділ III "Витрати" не заповнюється у зв’язку з тим, що усі фактичні видатки і витрати розпорядників бюджетних коштів, проведені у звітному році, підсумковими оборотами в кінці звітного року списуються на результат виконання кошторису за звітний рік.
У графі 3 "На початок звітного року" записів не повинно бути, у графі 4 "На кінець звітного періоду (року)" відображаються суми фактичних видатків, які склалися на кінець звітного періоду (року).
Рядок 290 "Видатки та надання кредитів загального фонду". Наводиться сума проведених фактичних видатків та наданих кредитів розпорядниками бюджетних коштів за рахунок коштів загального фонду державного або місцевих бюджетів відповідно до кошторису.
Рядок 300 "Видатки та надання кредитів спеціального фонду". Відображаються фактичні видатки та надані кредити спеціального фонду. Сума рядка утворюється з таких рядків:
301 "Видатки за коштами, отриманими як плата за послуги". Призначений для відображення фактичних видатків спеціального фонду, проведених за рахунок надходжень, які отримані бюджетними установами як плата за послуги, що надаються згідно з їх основною діяльністю; від додаткової (господарської) діяльності; за оренду майна бюджетних установ; надходження бюджетних установ від реалізації в установленому порядку майна (крім нерухомого майна);
302 "Видатки за іншими джерелами власних надходжень". Наводиться сума фактичних видатків спеціального фонду, проведених за рахунок надходжень, які отримані бюджетними установами як благодійні внески, гранти, дарунки; кошти, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів, у тому числі заходів з відчуження для суспільних потреб земельних ділянок та розміщення на них інших об’єктів нерухомого майна, що перебувають у приватній власності фізичних або юридичних осіб; кошти, що отримують вищі та професійно-технічні навчальні заклади від розміщення на депозитах тимчасово вільних бюджетних коштів, отриманих за надання платних послуг, якщо таким закладам законом надано відповідне право;
303 "Видатки та надання кредитів за іншими надходженнями спеціального фонду". Наводиться сума фактичних видатків та наданих кредитів спеціального фонду кошторису в частині інших надходжень спеціального фонду та за позиками міжнародних фінансових організацій (крім власних надходжень бюджетних установ, доходів за коштами, отриманими на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів та отриманих асигнувань для проведення розрахунків фінансовими казначейськими векселями) та наданих кредитів;
304 "Видатки за коштами, отриманими на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів". Призначений для відображення фактичних видатків спеціального фонду, проведених за рахунок коштів, що отримані на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів.
305 "Видатки за іншими надходженнями спеціального фонду (фінансові казначейські векселі)". Призначений для відображення фактичних видатків спеціального фонду, розрахунки за якими здійснено фінансовими казначейськими векселями.
Рядок 310 складається із суми рядків: 110, 120, 130, 140, 145, 150, 160, 170, 180, 190, 200, 210, 220, 240, 250, 260, 270, 280, 285, 290, 300.
Пасив
Розділ I. Власний капітал
Розділ I "Власний капітал". Призначений для відображення коштів фондів розпорядників бюджетних коштів і фінансових результатів їх діяльності за минулі звітні роки.
Фонди розпорядників бюджетних коштів складаються з фондів у необоротних активах, у малоцінних та швидкозношуваних предметах та у фінансових інвестиціях.
Рядок 330 "Фонд у необоротних активах". Наводиться сума вкладень у фонд основних засобів, інших необоротних матеріальних і нематеріальних активів (з урахуванням суми накопиченого зносу), у незавершене капітальне будівництво (створення, виготовлення), добудівлі, поліпшення (дообладнання, реконструкція, модернізація) об’єктів необоротних активів, які на дату балансу не введені в експлуатацію.
Рядок 340 "Фонд у малоцінних та швидкозношуваних предметах". Відображається сума вкладень у фонд у малоцінних і швидкозношуваних предметах, строк експлуатації яких не перевищує одного року.
Рядок 345 "Фонд у фінансових інвестиціях". Наводиться сума внесків у підприємства державного, комунального секторів економіки, які належать до сфери управління установи, та фінансових інвестицій у цінні папери.
Рядок 350 "Результат виконання кошторису за загальним фондом". У цьому рядку відображається результат виконання кошторису за загальним фондом. Результат виконання кошторису за загальним фондом коригується на звітну дату у разі повернення сум дебіторської заборгованості або списання дебіторської та кредиторської заборгованості загального фонду тощо.
Рядок 360 "Результат виконання кошторису за спеціальним фондом". У цьому рядку відображається результат виконання кошторису за спеціальним фондом.
Результат виконання кошторису за спеціальним фондом коригується на звітну дату у разі повернення сум дебіторської заборгованості або списання дебіторської та кредиторської заборгованості спеціального фонду, перерахування (отримання) залишку коштів, що склався на початок року у розпорядників бюджетних коштів вищого (нижчого) рівня (у разі якщо їм законодавчими актами надані такі повноваження), або у разі отримання залишку коштів, перерахованого суб’єктом підприємницької діяльності — юридичною особою, на базі якої створено розпорядника бюджетних коштів, з рахунків, відкритих у банку, та переданих (отриманих) інших активів і зобов’язань тощо.
Показники за рядками 350 та 360 можуть бути від’ємними.
Рядок 370 "Результати переоцінок". Наводиться результат переоцінок матеріальних, нематеріальних і фінансових активів, крім операцій з курсовими різницями, що склався на кінець звітного періоду.
За цим рядком на початок та на кінець звітного року записів не повинно бути, оскільки суми переоцінок у кінці звітного року підсумковими оборотами переносяться на результат виконання кошторису.
Розділ II. Зобов’язання
У розділі II "Зобов’язання" відображаються поточні та довгострокові зобов’язання розпорядників бюджетних коштів.
Рядок 380 "Довгострокові зобов’язання". Наводяться зобов’язання розпорядників бюджетних коштів, погашення яких буде проведено після завершення звітного бюджетного періоду відповідно до законодавства.
Рядок 390 "Короткострокові позики". Відображаються короткострокові кредити та позики, одержані розпорядниками бюджетних коштів відповідно до законодавства, строк повернення яких не перевищує дванадцяти місяців з дати балансу, та за позиками, термін погашення яких минув.
Рядок 400 "Поточна заборгованість за довгостроковими зобов’язаннями". Відображається сума довгострокових зобов’язань, яка підлягає погашенню протягом дванадцяти місяців з дати балансу.
Рядок 410 "Короткострокові векселі видані". Наводиться сума векселів, виданих розпорядниками бюджетних коштів згідно із законодавством, термін сплати яких установлено протягом дванадцяти місяців з дати балансу.
Рядок 420 "Кредиторська заборгованість". Відображається сума кредиторської заборгованості розпорядників бюджетних коштів. Сума рядка утворюється з таких рядків:
421 "Розрахунки з постачальниками, підрядниками за товари, роботи й послуги". Призначений для відображення кредиторської заборгованості розпорядників бюджетних коштів за отримані товари, роботи і послуги перед постачальниками та підрядниками. Крім того, відображається заборгованість перед підприємствами й організаціями за капітальним будівництвом та за роботи, виконані учнями в процесі виробничого навчання;
422 "Розрахунки за спеціальними видами платежів". Наводиться кредиторська заборгованість за спеціальними видами платежів з: батьківської плати за утримання дітей у дитячих дошкільних закладах, навчання дітей у музичних школах, утримання дітей у школах-інтернатах, харчування дітей в інтернатах при школах; плати за навчання у закладах освіти; плати за проживання мешканцями гуртожитків; плати працівниками за формений одяг та харчування; орендної плати тощо;
423 "Розрахунки із податків і зборів". Відображається кредиторська заборгованість розпорядників бюджетних коштів за податками та зборами (обов’язковими платежами) до бюджетів та іншими розрахунками, які відносяться до виконання кошторису;
424 "Розрахунки із страхування". Наводиться кредиторська заборгованість перед Фондами та іншими організаціями зі страхування, яка відноситься до виконання кошторису;
425 "Розрахунки із заробітної плати та інших виплат". Відображаються суми кредиторської заборгованості перед працівниками, які перебувають або не перебувають у штаті розпорядників бюджетних коштів, з усіх видів оплати праці, включаючи утримання за товари, продані в кредит торговельними організаціями, заробітної плати працівника з безготівкового перерахування на поточний рахунок в установі банку, членських профспілкових внесків, за виконавчими листами та іншими документами; з допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, яка відшкодовується за рахунок бюджетних асигнувань, передбачених на оплату праці працівників розпорядників бюджетних коштів; за розрахунками з виплати пільг, субсидій, допомоги і компенсацій;
426 "Розрахунки зі стипендіатами". Відображаються суми кредиторської заборгованості перед студентами й аспірантами вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ та учнями технікумів, училищ, шкіл, слухачами курсів зі стипендій;
427 "Розрахунки з підзвітними особами". Відображається кредиторська заборгованість за розрахунками з підзвітними особами;
428 "Розрахунки за депозитними сумами". Наводяться суми кредиторської заборгованості розпорядників бюджетних коштів за операціями з грошовими документами, матеріальними цінностями та іншими депозитними операціями (правоохоронних органів, органів доходів і зборів тощо);
429 "Розрахунки за іншими операціями". Відображаються суми кредиторської заборгованості за всіма іншими операціями розпорядників бюджетних коштів, що не ввійшли до рядків 421-428, у тому числі з виплати допомоги і компенсацій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також з допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, що здійснюється за рахунок коштів Фонду соціального страхування на випадок тимчасової втрати працездатності; з депонованої заробітної плати; за сумою збитків, яка підлягає перерахуванню до державного бюджету. Відображаються також грошові кошти, отримані в тимчасове розпорядження, які на кінець бюджетного періоду надійшли на ім’я розпорядників бюджетних коштів (правоохоронних органів, органів доходів і зборів тощо) і з настанням відповідних умов підлягають поверненню або перерахуванню за призначенням.
Рядок 430 "Розрахунки за операціями з внутрівідомчої передачі запасів". Відображається сума кредиторської заборгованості з внутрівідомчої передачі запасів.
Рядок 440 "Розрахунки за окремими програмами". Відображається сума заборгованості, що виникла при виконанні кошторису, в частині видатків та надання кредитів за окремими програмами, передбаченими в державному та місцевих бюджетах (за придбані та відпущені матеріальні цінності державного резерву, за операціями з кредитування з бюджету тощо). Ця заборгованість не пов’язана з видатками розпорядників бюджетних коштів на їх утримання.
Розділ III. Доходи
Розділ III "Доходи" у квартальній фінансовій звітності призначений для відображення всіх надходжень розпорядників бюджетних коштів, які вони отримують на виконання кошторису. Залежно від джерел утворення доходів у формах фінансової звітності вони відображаються при фактичному надходженні коштів або при нарахуванні доходу за надані послуги.
У річній фінансовій звітності розділ III "Доходи" не заповнюється у зв’язку з тим, що усі доходи розпорядників бюджетних коштів, отримані на виконання кошторису, підсумковими оборотами в кінці звітного року списуються на результати виконання кошторису за звітний період.
У графі 3 "На початок звітного року" записів не повинно бути.
У графі 4 "На кінець звітного періоду (року)" фінансової звітності відображаються отримані та нараховані доходи загального та спеціального фондів, які склалися на кінець звітного періоду.
Рядок 450 "Доходи загального фонду". Наводяться суми коштів, що фактично надійшли на рахунок розпорядників бюджетних коштів із загального фонду бюджету.
Рядок 460 "Доходи спеціального фонду". Відображаються нараховані або отримані доходи спеціального фонду розпорядниками бюджетних коштів. Сума рядка утворюється з таких рядків:
461 "Доходи за коштами, отриманими як плата за послуги". Наводяться суми доходу, нарахованого як плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю; від додаткової (господарської) діяльності; за оренду майна бюджетних установ; надходжень бюджетних установ від реалізації в установленому порядку майна (крім нерухомого майна);
462 "Доходи за іншими джерелами власних надходжень". Призначений для відображення надходжень благодійних внесків, грантів, дарунків; коштів, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів, у тому числі заходів з відчуження для суспільних потреб земельних ділянок та розміщення на них інших об’єктів нерухомого майна, що перебувають у приватній власності фізичних або юридичних осіб; коштів, що отримують вищі та професійно-технічні навчальні заклади від розміщення на депозитах тимчасово вільних бюджетних коштів, отриманих за надання платних послуг, якщо таким закладам законом надано відповідне право;
463 "Доходи за іншими надходженнями спеціального фонду". Відображаються інші надходження спеціального фонду (крім власних надходжень бюджетних установ та доходів за коштами, отриманими на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів та отриманих асигнувань для проведення розрахунків фінансовими казначейськими векселями) та позики міжнародних фінансових організацій, які надійшли на спеціальні реєстраційні рахунки;
464 "Доходи за коштами, отриманими на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів". Призначений для відображення надходжень спеціального фонду, отриманих на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів.
465 "Доходи за іншими надходженнями спеціального фонду (фінансові казначейські векселі)". Відображаються інші надходження спеціального фонду — отримані асигнування для проведення розрахунків фінансовими казначейськими векселями.
Рядок 470 складається із суми рядків: 330, 340, 345, 350, 360, 370, 380, 390, 400, 410, 420, 430, 440,450, 460.
Розшифровка позабалансових рахунків
У розшифровці позабалансових рахунків наводяться суми залишків на початок звітного року, надходження та вибуття протягом звітного періоду (року), залишки на кінець звітного періоду (року): орендованих необоротних активів, активів на відповідальному зберіганні та інше.";
2) у Спеціальному фонді форми № 9д, 9м пункту 3.2 ( z0196-12 ):
"у рядку 130 "Інші надходження спеціального фонду" із загальної суми наводяться списані підсумковими оборотами інші надходження спеціального фонду (крім власних надходжень бюджетних установ, доходів за коштами, отриманими на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів та отриманих асигнувань для проведення розрахунків фінансовими казначейськими векселями);";
"у рядку 160 "Інші надходження спеціального фонду (фінансові казначейські векселі)" із загальної суми наводиться сума списаних підсумковими оборотами інших надходжень спеціального фонду (фінансові казначейські векселі).".
У зв’язку з цим абзаци п’ятнадцятий — двадцять дев’ятий ( z0196-12 ) вважати відповідно абзацами шістнадцятим — тридцятим;
3) у пункті 3.3( z0196-12 ):
"у рядку 230 "Інші надходження спеціального фонду (крім власних)" із загальної інформації про рух коштів спеціального фонду наводиться інформація про рух коштів на спеціальних реєстраційних рахунках, що відносяться до інших надходжень спеціального фонду бюджету (крім власних надходжень бюджетних установ, доходів за коштами, отриманими на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів, позик міжнародних фінансових організацій та отриманих асигнувань для проведення розрахунків фінансовими казначейськими векселями);";
"у рядку 260 "Інші надходження спеціального фонду (фінансові казначейські векселі)" із загальної інформації про рух коштів спеціального фонду наводиться інформація про рух сум фінансових казначейських векселів, виданих розпорядникам бюджетних коштів;".
У зв’язку з цим абзаци двадцять другий — двадцять дев’ятий ( z0196-12 ) вважати відповідно абзацами двадцять третім — тридцятим;
абзац двадцять восьмий після слів "рух коштів" доповнити словами "у тому числі сум фінансових казначейських векселів,";
"у графі 7 "Касові (перераховано з інших рахунків) за звітний рік" за відповідними рядками із звітів форм № 2д, № 2м (додаток 4); № 4-1д, № 4-1м; № 4-2д, № 4-2м; № 4-3д, № 4-3м; № 4-4д; № 4-5д; № 4-3д.1, № 4-3м.1 (додатки 5-10) наводиться інформація про суми касових видатків, у тому числі проведених фінансовими казначейськими векселями, та наданих кредитів за звітний рік.";
4) у пункті 3.5( z0196-12 ):
"Звіт про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду (фінансові казначейські векселі) (форма № 4-5д) (додаток 9);".
У зв’язку з цим абзаци шостий — восьмий( z0196-12 ) вважати відповідно абзацами сьомим — дев’ятим;
в абзаці восьмому( z0196-12 ) слова та цифри "форми № 4-1д, № 4-1м; № 4-2д, № 4-2м; № 4-3д, № 4-3м; № 4-4д,№ 4-3д.1, № 4-3м.1 (додатки 5-9)" замінити словами та цифрами "форми № 4-1д, № 4-1м; № 4-2д, № 4-2м; № 4-3д, № 4-3м; № 4-4д; № 4-5д, № 4-3д.1, № 4-3м.1 (додатки 5-10)";
в абзаці дев’ятому( z0196-12 ) слова та цифри "форм № 4-1д, № 4-1м; № 4-2д, № 4-2м; № 4-3д, № 4-3м; № 4-4д; № 4-3д.1, № 4-3м.1 (додатки 5-9)" замінити словом та цифрами "форми № 4-1д, № 4-1м; № 4-2д, № 4-2м; № 4-3д, № 4-3м; № 4-4д; № 4-5д; № 4-3д.1, № 4-3м.1 (додатки 5-10)";
"3.5.2. "Звіт про надходження і використання коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень" (форма № 4-2д, № 4-2м) (додаток 6) складається бюджетними установами та одержувачами бюджетних коштів, які відповідно до законодавства уповноважені розпорядниками бюджетних коштів на виконання заходів та використовують кошти, що отримують бюджетні установи: благодійні внески, гранти та дарунки; кошти від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів, у тому числі заходів з відчуження для суспільних потреб земельних ділянок та розміщення на них інших об’єктів нерухомого майна, що перебувають у приватній власності фізичних або юридичних осіб; кошти, що отримують вищі та професійно-технічні навчальні заклади від розміщення на депозитах тимчасово вільних бюджетних коштів, отриманих за надання платних послуг, якщо таким закладам законом надано відповідне право.
3.5.3. "Звіт про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду" (форма № 4-3д, № 4-3м) (додаток 7) складається розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, які отримують кошти, що відносяться до інших надходжень спеціального фонду бюджету (крім власних надходжень бюджетних установ, доходів за коштами, отриманими на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів, позик міжнародних фінансових організацій та отриманих асигнувань для проведення розрахунків фінансовими казначейськими векселями).";
"3.5.5. "Звіт про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду (фінансові казначейські векселі)" (форма № 4-5д) (додаток 9) складається розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів державного бюджету, які отримали асигнування для проведення розрахунків фінансовими казначейськими векселями.".
У зв’язку з цим підпункти 3.5.5( z0196-12 ), 3.5.6( z0196-12 ) вважати відповідно підпунктами 3.5.6, 3.5.7;
в абзаці першому підпункту 3.5.7( z0196-12 ) слова та цифри "за формами № 4-1д, № 4-1м; № 4-2д, № 4-2м; № 4-3д, № 4-3м; № 4-4д; № 4-3д.1, №4-3м.1 (додатки 5-9)" замінити словами та цифрами "за формами № 4-1д, № 4-1м; № 4-2д, № 4-2м; № 4-3д, № 4-3м; № 4-4д; № 4-5д; № 4-3д.1, № 4-3м.1 (додатки 5-10)";
в абзаці другому підпункту 3.5.7( z0196-12 ) слова та цифри "форм № 4-1д, № 4-1м; № 4-2д, № 4-2м; № 4-3д, № 4-3м; № 4-4д (додатки 5-8)" замінити словами та цифрами "форм № 4-1д, № 4-1м; № 4-2д, № 4-2м; № 4-3д, № 4-3м; № 4-4д; № 4-5д (додатки 5-9)";
в абзаці п’ятому підпункту 3.5.7( z0196-12 ) слова та цифри "формою № 4-3д, № 4-3м (додаток 7)" замінити словами та цифрами "формами № 4-3д, № 4-3м , № 4-5д (додатки 7, 9)";
абзац п’ятнадцятий підпункту 3.5.7( z0196-12 ) після слів "спеціального фонду" доповнити словами ", у тому числі фінансовими казначейськими векселями,";
"у графах "Касові за звітний період (рік)" форм № 4-2д, № 4-2м; № 4-4д, № 4-5д (додатки 6, 8, 9) та "Касові за звітний період (рік), усього" форми № 4-1д, № 4-1м (додаток 5) відображається сума касових видатків спеціального фонду бюджету за відповідним джерелом надходжень у розрізі кодів економічної класифікації видатків бюджету( v0011201-11 ) та класифікації кредитування бюджету, тобто видатків, що проведені шляхом перерахування коштів зі спеціальних реєстраційних рахунків, відкритих в органах Казначейства, та видатків, проведених фінансовими казначейськими векселями. Видатки зменшуються на суми, що надійшли на спеціальні реєстраційні рахунки на відновлення касових видатків поточного бюджетного року;";
"у графах "Фактичні за звітний період (рік)" форм № 4-2д, № 4-2м; № 4-4д, №4-5д (додатки 6, 8, 9) та "Фактичні за звітний період (рік), усього" форми № 4-1д, № 4-1м (додаток 5) відображаються фактичні видатки за звітний період у розрізі кодів економічної класифікації видатків бюджету ( v0011201-11 ) та класифікації кредитування бюджету, тобто дійсні витрати, що оформлені та підтверджуються відповідними документами, у тому числі видатки за несплаченими рахунками кредиторів, за нарахованою і не виплаченою заробітною платою, стипендіями, видатки, розрахунки за якими проведені фінансовими казначейськими векселями, тощо.";
абзац тридцять другий підпункту 3.5.7( z0196-12 ) після цифр "№ 4-3м.1" доповнити цифрами ", № 4-5д" та після цифри "9" доповнити цифрами ", 10";
5) у пункті 3.6( z0196-12 ):
в абзаці сімнадцятому( z0196-12 ) слова "за поточний та минулі звітні роки" замінити словами "за бюджетними зобов’язаннями, взятими на облік органами Казначейства у поточному та минулих звітних роках";
У зв’язку з цим абзац двадцять п’ятий( z0196-12 ) вважати абзацом двадцять третім;
"Бюджетна кредиторська заборгованість за кодами програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету( v0011201-11 ) або за кодами тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів, за якими відсутні бюджетні асигнування або обсяг бюджетної кредиторської заборгованості перевищує бюджетні асигнування відповідно до встановлених законом про Державний бюджет України на поточний бюджетний період та/або переданих в установленому порядку бюджетних призначень відображається у звітності поточного бюджетного періоду за тими кодами бюджетної класифікації, в межах бюджетних асигнувань яких буде здійснюватись погашення такої заборгованості, згідно з рішенням, прийнятим головним розпорядником бюджетних коштів за погодженням з Міністерством фінансів України (місцевим фінансовим органом).
До прийняття відповідного рішення бюджетна звітність за формою № 7д, № 7м складається за тими кодами бюджетної класифікації( v0011201-11 ), за якими виникла кредиторська заборгованість.";
6) у пункті 3.7( z0196-12 ):
"у графі 7 "Кредиторська заборгованість на кінець звітного періоду (року)" наводиться сума кредиторської заборгованості за розрахунками з бюджетом, що виникла у розпорядників та одержувачів бюджетних коштів як виконавців бюджетних програм на дату складання бюджетної звітності при виконанні кошторису (плану використання бюджетних коштів) за бюджетними зобов’язаннями, взятими на облік органами Казначейства у поточному та минулих звітних роках за наданими позичальникам кредитами за рахунок коштів бюджету, за вирахуванням сум погашення до бюджету, за придбаними матеріальними цінностями для накопичення (приросту) державного матеріального резерву тощо;
у графі 8 "Зареєстровані бюджетні фінансові зобов’язання на кінець звітного періоду (року)" відображаються бюджетні фінансові зобов’язання за придбаними матеріальними цінностями для накопичення (приросту) державного матеріального резерву та попередньою оплатою тощо, що зареєстровані протягом звітного періоду (року) в органах Казначейства та залишились не оплаченими на кінець звітного періоду.";
4. У главі 4( z0196-12 ):
1) у пункті 4.2( z0196-12 ):
"причини наявності кредиторської заборгованості за бюджетними зобов’язаннями, не взятими на облік органами Казначейства, зазначеної у Довідці про дебіторську та кредиторську заборгованість, які не відображаються у формі № 7д, № 7м "Звіт про заборгованість за бюджетними коштами";";
в абзаці сьомому( z0196-12 ) слова "рішенням відповідної ради про затвердження місцевого бюджету" замінити словами "рішенням про місцевий бюджет";
в абзаці десятому( z0196-12 ) слова та цифри "Інструкції з інвентаризації матеріальних цінностей, розрахунків та інших статей балансу бюджетних установ( z0728-98 ), затвердженої наказом Головного управління Державного казначейства України від 30.10.98 № 90, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.11.98 за № 728/3168 (далі — Інструкція № 90)" замінити словом "законодавства";
2) у пункті 4.3( z0196-12 ):
в абзаці четвертому( z0196-12 ) слова та цифри "Головного управління Державного казначейства України від 10.12.99 № 114, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20.12.99 за № 890/4183" замінити словами та цифрами "Міністерства фінансів України від 26 червня 2013 року № 611( z1214-13 ), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 18 липня 2013 року за № 1214/23746";
після абзацу двадцять другого( z0196-12 ) доповнити пункт новими абзацами двадцять третім — двадцять п’ятим такого змісту:
"у рядку 500 "Довгострокові фінансові інвестиції" наводиться сума, яка обліковується за рахунком 15 "Довгострокові фінансові інвестиції" Плану рахунків( z1214-13 );
у рядку 510 "Довгострокові фінансові інвестиції у капітал підприємства" наводиться сума, яка обліковується за субрахунком 151 "Довгострокові фінансові інвестиції у капітал підприємства" Плану рахунків( z1214-13 );
у рядку 520 "Довгострокові фінансові інвестиції у цінні папери" наводиться сума, яка обліковується за субрахунком 152 "Довгострокові фінансові інвестиції у цінні папери" Плану рахунків( z1214-13 );".
У зв’язку з цим абзаци двадцять третій — сорок шостий( z0196-12 ) вважати відповідно абзацами двадцять шостим — сорок дев’ятим;
в абзацах двадцять шостому — тридцять сьомому відповідно цифри "500, 600, 610, 611, 612, 613, 614, 615, 616, 620" замінити відповідно цифрами "600, 700, 710, 711, 712, 713, 714, 715, 716, 720";
"у рядку 730 "Довгострокові фінансові інвестиції" наводиться вартість довгострокових фінансових інвестицій, придбаних протягом року;".
У зв’язку з цим абзаци тридцять восьмий — сорок дев’ятий вважати відповідно абзацами тридцять дев’ятим — п’ятдесятим;
в абзацах тридцять дев’ятому — сорок дев’ятому відповідно цифри "630, 640, 650, 700, 710, 720, 721, 722, 730, 740, 750" замінити відповідно цифрами "740, 750, 760, 800, 810, 820, 821, 822, 830, 840, 850";
"у рядку 860 "Довгострокові фінансові інвестиції" наводиться вартість вибуття (вилучення) довгострокових фінансових інвестицій;".
У зв’язку з цим абзац п’ятдесятий вважати абзацом п’ятдесят першим;
"у рядку 870 "Інші вибуття" наводиться сума зменшення вартості необоротних активів, не відображена в рядках 810-860.";
в абзаці третьому пункту 4.4( z0196-12 ) слово "учбових" замінити словом "навчальних";
4) в абзаці шістнадцятому пункту 4.5( z0196-12 ) слово та цифри "Інструкції № 90" замінити словами "інших нормативно-правових актів";
5) пункт 4.6( z0196-12 ) викласти в такій редакції:
"4.6. Довідка про дебіторську та кредиторську заборгованість за операціями, які не відображаються у формі № 7д, № 7м "Звіт про заборгованість за бюджетними коштами" (додаток 19).
У цій довідці відображається дебіторська та кредиторська заборгованість за операціями, що здійснювались розпорядниками бюджетних коштів, але відповідно до законодавства не на