На Львівщині — лише сезонна захворюваність на ентеровірусну інфекцію
У цьому запевнив заступник начальника головного управління держсанепідслужби у Львівській області Олег Когут. За його словами, панікувати й ув’язнювати дітей в хаті з профілактичною метою, як це роблять налякані спалахом інфекції батьки, справді не варто, краще вчити їх ретельно дотримуватися правил особистої гігієни, це надійніший бар’єр перед захворюванням. Та, звісно, й легковажити не варто, адже з початку року на Львівщині занедужали два пацієнти, а з настанням літа ситуація ускладнилася, з червня захворюваність на ентеровірусну інфекцію підвищилася.
Загалом на Львівщині такий діагноз лікарі поставили 42 пацієнтам. Однак, як розповів Олег Когут, про епідемію не йдеться з географічної точки зору, позаяк хворі є у різних районах області, зокрема у Сокальському, Яворівському, Городоцькому, Пустомитівському, у Львові та Червонограді. Тож і немає спільного місця зараження. Дещо вища захворюваність у Буському районі — там на ентеровірусну інфекцію захворіло 23 особи, у лікарняних ліжках опинилися жителі 11 сіл. Щоденно моніторять ситуації на територіях, де є хворі. Водночас епідеміологи чекають результатів лабораторних досліджень зразків, які ідентифікують збудника хвороби.
На нараді у Львівській облдержадміністрації, де обговорювали епідеміологічну ситуацію у Буському районі та на Львівщині загалом, медики й санепідеміологи акцентували на посиленні заходів щодо профілактики захворювання і лікування, а також поінформованості населення області. Передовсім фахівці рекомендують уникати контактів із хворими, дотримуватися правил особистої гігієни, адже вірус може передаватися найчастіше через брудні руки, а також через предмети побуту, воду, продукти харчування і повітряно-крапельним шляхом. Особливу увагу слід приділити харчуванню: вживати лише свіжі продукти, ретельно вимиті фрукти й овочі (їх бажано перед вживанням мити гарячою водою), вживати кип’ячену або бутильовану воду. Не варто купатися у неперевірених відкритих водоймах.
Дотримання правил гігієни — не лише надійний бар’єр перед вірусом, це вбереже від шлунково-кишкових інфекцій. Тож прийшовши з вулиці, після громадського транспорту, санвузлів потрібно обов’язково добре вимити з милом руки. Доцільно часто здійснювати вологе прибирання й провітрювання приміщень. Небезпечним може бути і рукостискання! При виникненні симптомів захворювання фахівці закликають не займатися самолікуванням, а негайно звертатися до лікувальної установи. До прибуття лікаря хворого необхідно ізолювати від інших людей.