Що робить влада, аби прискорити асоціацію з ЄС
Не вірте тим, хто каже, що діалогу між Україною і Європейським Союзом не існує, або що він відбувається не так, як треба. Таким закликом заступника міністра закордонних справ України — керівника апарату МЗС Андрія Олефірова розпочалося учора його спілкування з учасниками відеоконференції в Будинку уряду, присвяченої питанням євроінтеграції у контексті підготовки до підписання Угоди про асоціацію між нашою державою та ЄС. Урядовець переконував: усе йде за планом.
І якщо для когось важливою є політична чи економічна складова, то пересічним українським громадянам найбільше болить питання вільного пересування. Що робить уряд для того, щоб отримати безвізовий режим з ЄС якнайшвидше? Досить успішно просунувшись у питанні спрощення візового режиму для окремих категорій громадян, влада обирає шлях не подальшого спрощення, а повного й успішного завершення візового діалогу.
Не менш актуальне й питання поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі. На відміну від інших, ця угода передбачатиме вільний рух товарів і послуг, а також робочої сили на найбільший світовий ринок — європейський. Йдеться передовсім і про наближення стандартів в усіх галузях української економіки до європейських, що врешті-решт має підвищити конкурентну спроможність вітчизняних виробників. Хто схоче і зможе залишитися на ринку, той піде вперед.
Звісно, будь-яка справа не буде успішною, якщо погано роз’яснювати її суть. А саме в питанні інформування громадськості про переваги євроінтеграції держава дещо запізнилася. Зробити належить так багато, що власними силами не обійтися. Тому з одного боку, вітчизняне Міністерство економічного розвитку і торгівлі розробляє спеціальну програму, у разі затвердження якої можна сподіватися на кошти держбюджету для інформативно-комунікативних потреб, а з іншого, урядовці рекомендують українцям… частіше заходити на сайт Представництва ЄС у нашій країні. Мовляв, там можна знайти чимало корисних матеріалів.
Щоправда, значній частині наших співвітчизників для цього потрібно спершу знайти Інтернет. І саме серед непоінформованих сьогодні найбільше євроскептиків.