Судебный адвокат

Консультации

Вопрос к юристу:


О нас
Большущее Вам спасибо. С Вами приятно работать! Ребята - Вы просто умнички.

Чувствуется настоящая забота о ближних. Благодаря интересному ресурсу, наконец, решился купить отдельную линию.

Судебные статьи
Иск в суд: услуги адвоката

Иск в суд: услуги адвоката Адвокат поможет составить исковое заявление в суд, соберёт необходимые доказательства и избавит от массы отрицательных эмоций ...

Определение места проживания ребенка в процессе ...

Определение места проживания ребенка в процессе развода родителей Наши семейные адвокаты правильно составят исковое заявления и учтут все претензии и требования клиента, и обязательно прислушаются ...

Процедура по составлению иска в суд от юриста

Процедура по составлению иска в суд от юриста Именно от грамотности составления иска в суд и будет напрямую зависеть решение, которое вынесет судья ...

Новости Юристов
Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль...

Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль, водій якого незаконно перевозив ялинки Днями, близько 13 години, під час нагляду за дорожнім рухом, поблизу села Балашівка Березнівського району інспектори ДАІ, зупинили вантажний автомобіль ГАЗ53, під керуванням мешканця міста Березне.

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами .

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами вищого міжрегіонального професійного училища Основною темою зустрічі стало питання безпечної поведінки на автодорогах. Під час спілкування інспектор управління ДАІ Ірина Пилипенко зупинилася на кожній із категорій учасників дорожнього руху.

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ ...

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ отримали позачергові спеціальні звання Сьогодні, 8 січня, до міста Немирів Вінницької області завітав начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко аби за дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова нагородити ...
Наши дела в суде

№757/773/14-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015

№757/30624/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

№757/34306/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

Про затвердження Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку транспортних засобів внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, Державної прикордонної служби, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, Кабінет Міністрів УкраїниКАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА

від 20 березня 2013 р. № 164 Київ

  Про затвердження Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку транспортних засобів внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту

  Відповідно до статті 34 Закону України "Про дорожній рух"( 3353-12 ) Кабінет Міністрів України постановляє:

  Затвердити Порядок відомчої реєстрації та ведення обліку транспортних засобів внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, що додається.

  Прем'єр-міністр України

  М. АЗАРОВ

  Інд. 70

  ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 р. № 164

  ПОРЯДОК відомчої реєстрації та ведення обліку транспортних засобів внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту

  1. Цей Порядок визначає процедуру здійснення відомчої реєстрації, перереєстрації транспортних засобів, які закріплені за органами, підрозділами, військовими частинами, формуваннями, закладами, установами та організаціями (далі — органи, підрозділи, військові частини) внутрішніх військ МВС, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, Держспецзв’язку, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту (далі — відомча реєстрація транспортних засобів), ведення їх обліку і зняття з нього.

  2. Відомча реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов’язаних з перевіркою документів, які є підставою для здійснення такої реєстрації, звіркою, а в разі потреби — дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин (кузова, шасі, рами, двигуна), оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційного документа — технічного талона транспортного засобу( 47-92-п ) (далі — технічний талон), зразок якого затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 1992 р. № 47 "Про затвердження зразків національних та міжнародного посвідчень водіїв і документів, необхідних для реєстрації транспортних засобів" (ЗП України, 1992 р., № 3, ст. 57; Офіційний вісник України, 2000 р., № 1, ст. 10), та закріпленням за транспортним засобом номерного знака.

  Облік зареєстрованих транспортних засобів ведеться шляхом накопичення, узагальнення та зберігання інформації про такі транспортні засоби в базі даних уніфікованої електронно-облікової системи Головного управління внутрішніх військ МВС, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС.

  3. Відомчій реєстрації підлягають усі легкові, вантажні, спеціалізовані, спеціальні автомобілі, автобуси, тягачі колісні, тягачі-транспортери, шасі, трактори, майстерні рухомі для технічного обслуговування та ремонту озброєння і техніки, мотоцикли, причепи та напівпричепи.

  4. Експлуатація транспортних засобів, не зареєстрованих відповідно до цього Порядку (крім транспортних засобів, зареєстрованих до набрання чинності цим Порядком) і без номерних знаків, що відповідають державним стандартам, а також ідентифікаційні номери складових частин яких не відповідають записам у реєстраційних документах або знищені чи підроблені, забороняється.

  5. Відомча реєстрація транспортних засобів, ведення їх обліку та зняття з нього зареєстрованих транспортних засобів здійснюється уповноваженими органами (підрозділами) Головного управління внутрішніх військ МВС, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС (далі — служба безпеки дорожнього руху).

  6. Порядок організації роботи, пов’язаної з відомчою реєстрацією транспортних засобів, веденням їх обліку та зняттям з нього, зразки документів та вимоги до їх оформлення визначаються відповідно МВС, Мінінфраструктури, Міноборони, Адміністрацією Держспецзв’язку.

  7. Перша відомча реєстрація транспортного засобу здійснюється службою безпеки дорожнього руху за наявності таких документів:

  довідки-рахунка за формою згідно з додатком 1 до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів( 1388-98-п ), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. № 1388 (Офіційний вісник України, 1998 р., № 36, ст. 1327; 2009 р., № 101, ст. 3521), виданої суб’єктом господарювання, який реалізує транспортний засіб;

  акта приймання-передачі транспортного засобу за формою згідно з додатком 6 до зазначеного в абзаці другому цього пункту Порядку, виданого підприємством — виробником такого засобу чи його складових частин або підприємством, яке переобладнало чи встановило на транспортному засобі спеціальний пристрій згідно із свідоцтвом про відповідність його конструкції вимогам безпеки дорожнього руху із зазначенням його ідентифікаційного номера та конкретного одержувача, засвідченого підписами посадових осіб підприємства, що скріплені печатками;

  вантажної митної декларації в разі ввезення транспортного засобу чи його складових частин, що мають ідентифікаційні номери, на митну територію України;

  копії рішення суду чи іншого засвідченого в установленому порядку документа, що підтверджує належність транспортного засобу.

  8. Під час здійснення першої відомчої реєстрації транспортного засобу служба безпеки дорожнього руху на підставі поданих документів надсилає відповідним органам МВС запити щодо перебування транспортного засобу в розшуку, у тому числі міжнародному.

  Органи МВС, до яких надійшли зазначені запити, надають у десятиденний строк інформацію про результати перевірки перебування у розшуку транспортних засобів, ідентифікаційні номери яких наведені у запитах.

  За результатами перевірок, згідно з якими транспортний засіб не перебуває у розшуку, посадова особа служби безпеки дорожнього руху робить у технічному талоні у графі "Група експлуатації" запис: "Дозвіл на першу відомчу реєстрацію" із зазначенням дати видачі і номера дозволу, який засвідчує підписом, що скріплюється печаткою.

  9. Перша відомча реєстрація нових транспортних засобів, а також тих, що перебували в експлуатації та ввезені на митну територію України, здійснюється за умови відповідності конструкції і технічного стану, їх марки (моделі) та складових частин, що мають ідентифікаційні номери, обов’язковим вимогам правил, нормативів і стандартів України, що підтверджується сертифікатом відповідності або свідоцтвом про визнання іноземного сертифіката.

  10. Відомча реєстрація транспортного засобу здійснюється протягом 10 днів після надходження транспортного засобу до органу, підрозділу, військової частини на підставі заяви начальника (командира) органу, підрозділу, військової частини, що подається службі безпеки дорожнього руху.

  До заяви додаються:

  копія наряду (рішення) відповідно органу забезпечення Головного управління внутрішніх військ МВС, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС (далі — орган забезпечення) на його отримання органом, підрозділом, військовою частиною;

  витяг з наказу начальника (командира) органу, підрозділу, військової частини про введення транспортного засобу в експлуатацію або утримання його в непорушному запасі;

  технічний талон із записом у графі "Особливі відмітки": "З обліку знято", засвідчений підписом посадової особи служби безпеки дорожнього руху, що скріплюється печаткою служби безпеки дорожнього руху (для транспортного засобу, що переданий з підрозділу зберігання озброєння та техніки Головного управління внутрішніх військ МВС, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС, після проходження ним першої відомчої реєстрації);

  довідка про зняття з обліку транспортного засобу за формою згідно з додатком, що видана службою безпеки дорожнього руху за місцем попередньої реєстрації транспортного засобу, або свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт) та копія реєстраційної картки, що додається до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу на пластиковій основі, з відміткою підрозділу Державтоінспекції про зняття з обліку транспортного засобу, що належить органу, підрозділу, військовій частині та перебував на такому обліку в підрозділі Державтоінспекції;

  копії документів, що підтверджують правомірність утримання транспортних засобів на зберіганні (для транспортних засобів, які перебувають у зазначених в абзаці п’ятому цього пункту підрозділах зберігання).

  11. Посадові особи служби безпеки дорожнього руху на підставі поданих документів проводять звірку ідентифікаційних номерів складових частин транспортного засобу, перевіряють його технічний стан, виконання вимог щодо використання номерних знаків, установлення (нанесення) розпізнавальних знаків, кольорографічних схем, написів і спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв на транспортних засобах. За результатами звірки складається акт технічного огляду.

  12. Відомча реєстрація транспортного засобу без ідентифікаційного номера або із знищеними, пошкодженими (коли один чи кілька символів номера візуально не визначаються) чи підробленими (змінено один чи кілька символів номера, замінено панель (табличку) або частину панелі (таблички) з номером) ідентифікаційними номерами його складових частин (кузова, шасі, рами) не допускається. Відомча реєстрація зазначених транспортних засобів та таких, що розшукуються правоохоронними органами, не здійснюється, а інформація про них подається цим органам.

  13. На транспортний засіб, зареєстрований службою безпеки дорожнього руху, видається технічний талон.

  Ведення обліку і видача бланків технічних талонів здійснюються в порядку, визначеному відповідно МВС, Мінінфраструктури, Міноборони, Адміністрацією Держспецзв’язку.

  14. Інформація про транспортні засоби органів, підрозділів, військових частин, що зареєстровані службою безпеки дорожнього руху, вноситься до бази даних уніфікованої електронно-облікової системи Головного управління внутрішніх військ МВС, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС в порядку, визначеному відповідно МВС, Мінінфраструктури, Адміністрацією Держспецзв’язку, ДСНС.

  Інформація про відомчу реєстрацію (внесення змін у раніше подані відомості про відомчу реєстрацію) транспортного засобу невідкладно подається службою безпеки дорожнього руху до Державтоінспекції для внесення відповідних відомостей до Єдиного державного реєстру Державтоінспекції.

 1. 15. Перереєстрація транспортного засобу здійснюється службою безпеки дорожнього руху в разі:
 2. 1) отримання технічного талона замість утраченого або непридатного для користування;

  2) зміни кольору, призначення, марки або моделі транспортного засобу в результаті переобладнання чи заміни кузова, інших складових частин, що мають ідентифікаційні номери.

  16. Перереєстрація транспортного засобу із заміною технічного талона здійснюється на підставі заяви начальника (командира) органу, підрозділу, військової частини, що подається службі безпеки дорожнього руху.

  До заяви додаються:

 3. копія акта технічного стану транспортного засобу;
 4. копії документів, що підтверджують заміну складових частин транспортного засобу, які мають ідентифікаційні номери, засвідчені підписом посадової особи ремонтного органу, підрозділу, військової частини, які входять до складу відповідно внутрішніх військ МВС, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, Держспецзв’язку, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, що скріплюється печаткою зазначеного органу, підрозділу, військової частини, чи документів, виданих суб’єктами господарювання, які реалізують такі складові частини та видають зазначені в абзаці другому пункту 7 цього Порядку довідки-рахунки, або копії документів, виданих митними органами чи підприємствами-виробниками;

  копії документів про відповідність транспортного засобу вимогам безпеки дорожнього руху (для транспортного засобу, переобладнаного суб’єктами господарювання, які провадять господарську діяльність з переобладнання транспортних засобів, чи зазначеними в абзаці четвертому цього пункту ремонтними органами, підрозділами, військовими частинами, що мають свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху).

  17. Зняття з обліку транспортного засобу здійснюється службою безпеки дорожнього руху на підставі заяви начальника (командира) органу, підрозділу, військової частини, що подається службі безпеки дорожнього руху, в разі:

  1) передачі транспортного засобу до іншого підрозділу за нарядом (рішенням) органу забезпечення;

  2) списання (вибракування);

  3) відчуження.

  У випадку, передбаченому підпунктом 1 цього пункту, до заяви додаються копії:

 5. наряду (рішення) органу забезпечення на передачу транспортного засобу до іншого підрозділу;
 6. акта технічного стану транспортного засобу.
 7. Під час зняття з обліку транспортного засобу технічний талон здається до служби безпеки дорожнього руху, а замість нього видається довідка про зняття з обліку транспортного засобу.

  У випадках, передбачених підпунктом 2 цього пункту, до заяви додаються копії:

 8. акта списання транспортного засобу;
 9. накладної на здачу номерних знаків на склад органу, підрозділу, військової частини або акта на їх знищення.

  18. Відчужений транспортний засіб знімається з обліку службою безпеки дорожнього руху на підставі заяви начальника (командира) органу, підрозділу, військової частини та документів, перелік яких визначається відповідно МВС, Мінінфраструктури, Міноборони, Адміністрацією Держспецзв’язку.

  Про зняття з обліку відчуженого транспортного засобу в технічному талоні у графі "Особливі відмітки" робиться запис: "Знято з реєстрації служби безпеки дорожнього руху", який засвідчується підписом посадової особи служби безпеки дорожнього руху та скріплюється печаткою служби безпеки дорожнього руху. Такий технічний талон повертається органу, підрозділу, військовій частині для передачі разом з відчуженим транспортним засобом і є одним з документів, що дають право на здійснення його державної реєстрації у підрозділах Державтоінспекції.

  19. Зняття з обліку транспортних засобів, стосовно яких є ухвала суду про накладення арешту або заборону зняття з обліку чи постанова державного виконавця про накладення арешту, забороняється.

  Додаток до Порядку

  ДОВІДКА ( 164-2013-п BF64.doc ) про зняття з обліку транспортного засобу

  Юридичний портал Справедливість

  Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.

  Возможно, это Вас заинтересует

  Сегодня нотариусы получили доступ к госреестру ипотек

  Вступили в силу изменения в Порядок доступа нотариусов к Государственному реестру вещных прав на недвижимость. Сегодня, 14 октября, вступил в силу приказ Минюста от 26 июля 2013 года №1538/5 ...

  Слова підтримки й співчуття

  Президент Віктор Янукович висловив співчуття Президентові Республіки Казахстан Нурсултану Назарбаєву у звязку з катастрофою військово-транспортного літака в Казахстані, внаслідок чого загинули ...

  Мультфільмом року стала історія про комп’ютерного Ральфа

  Стрічка студії Діснея Ральф (Wreck-ItRalph) удостоїлася 5 премій Енні (AnnieAward). Ральфа визнали кращим повнометражним мультфільмом року.

  Судьбу выжившего во время казни иранца решит суд

  Судьбу иранца, выжившего во время повешения, решит суд. Об этом, как сообщает The New York Times, заявил министр юстиции Ирана Мустафа Пур-Мохаммади.

  05145472d80649777fc2d927daedc5fb