За прогнозами синоптиків найближчим часом поліпшення погодних умов в Україні поки що не очікується. Тож на цьому тижні переважатиме нестійка погода з перепадом температур, снігом, мокрим снігом, дощем, що спричинює утворення ожеледі на дорогах.
І хоча дорожники, ДАІ та МНС працюють в посиленому режимі й завжди готові прийти на допомогу, Державтоінспекція України звертається до учасників дорожнього руху з проханням не забувати про заходи власної безпеки.
Водіям варто пам’ятати про особливості керування автомобілем на слизькій дорозі. Коли шини потрапляють на ожеледицю, їх зчеплення з дорогою відразу знижується в 4-5 разів, що у свою чергу в декілька разів збільшує гальмівний шлях транспортних засобів. А це означає, що швидка зупинка автомобіля просто неможлива. Тож дотримуйтесь швидкісного режиму, правил маневрування, з особливою обережністю рухайтеся по мостам та естакадам. В умовах недостатньої видимості, під час опадів тощо, включайте ближнє світло фар (чи протитуманні фари).
Не забувайте про пішоходів. Люди, що переходять дорогу, можуть посковзнутися і впасти. Тому наближаючись до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ знижуйте швидкість до мінімуму. Втім й самим пішим учасникам дорожнього руху потрібно бути обачливими та зважати на погодні умови. Запорука безпеки — безумовне дотримання Правил дорожнього руху.
Крім того, під час ускладнення погодних умов по можливості варто утриматися від поїздок на власному транспорті, а тим хто виїхав бути максимально уважними та обережними за кермом.