Він названий на честь відомої кримської майстрині, Героя України Віри Роїк
Звуки духового оркестру, промови представників кримської влади та духовенства, присутність великої кількості шанувальників творчості знаменитої вишивальниці — все вказувало на важливість події в культурному житті кримської столиці.
Музей української вишивки тематично поділений на три виставкові майданчики. В одній кімнаті розмістилися роботи учениць Віри Сергіївни. Другий зал має назву «Історія української ви?шивки», де експонуються предмети українського народного текстилю і вишивки двох останніх століть. Але найбільшу цікавість присутніх викликала меморіальна кімната, де можна, власне, побачити роботи знаменитої майстрині. Тут представлені її найулюбленіші вироби — панно «Свято врожаю» та «Світанок». Крім того, за документами, нагородами, фотознімками можна простежити не лише її творчий шлях, а й ознайомитися з біографією та громадською діяльністю. В цьому залі частково відтворили і кімнату Віри Сергіївни.
Як розповів син майстрині Вадим Роїк, створювати власну колекцію майстриня розпочала в 70-х роках минулого століття. У своїй книзі спогадів вона писала: «Я зрозуміла, що найбільш цікаві та суттєві для мене роботи потрібно залишати». Адже вона багато дарувала, багато купували музеї.
«Основна мета збирання колекції та численних виставок — залучити людей до української вишивки, — згадує слова своєї мами Вадим Роїк. — Найбільше вона її пропагувала у східних регіонах України».
Саме тому родина Роїків має надію, що цей музей стане центром народної творчості, де збиратимуться не лише вишивальниці, а й інші майстри. Тут проводитимуть заняття зі студентами — істориками, дизайнерами, етнографами, майстер-класи з навчання вишивці. «Мама мріяла про такий музей останні 20 років свого життя», — сказав пан Вадим.
Єдине, що його бентежить, — невеличка площа кімнат, де неможливо показати спадок вишивальниці. «Багато робіт я зберігаю вдома. Шкода, що їх не можуть побачити люди», — із сумом розповідає син майстрині.