ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ СПРАВИ ДО СУДОВОГО РОЗГЛЯДУ
22 жовтня 2013 року
Справа № 808/7879/13-а
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Каракуша С.М., розглянувши адміністративну справу
за позовом: Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області
до: Державної організації «Комбінат «Зірка»
про: застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення роботи,
ВСТАНОВИВ:
04 жовтня 2013 року Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Державної організації «Комбінат «Зірка» про застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення роботи, в якому позивач просить застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації об’єкту Державної організації «Комбінат «Зірка» розташованому за адресою: м. Запоріжжя, вул. Республіканська, 127 шляхом опломбування запірної арматури трубопроводів подачі палива до резервуарів №1-22 та за адресою: Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Мелітопольське шосе, 96 шляхом опечатування вхідних дверей приміщень.
Ухвалою суду від 04.10.2013 відкрите скорочене провадження по справі.
21.10.2013 до суду від відповідача надійшли заперечення проти адміністративного позову, відповідно до яких відповідач позов не визнає в повному обсязі та просить у задоволенні позову відмовити, оскільки зупинення експлуатації об’єктів, що знаходиться за адресами м. Запоріжжя, вул. Республіканська, 127 та Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Мелітопольське шосе, 96, та які належать Державній організації «Комбінат «Зірка», може в подальшому привести до скрутного фінансового становища підприємства.
Частина 4 ст. 183-2 КАС України передбачає, якщо за результатами розгляду поданого відповідачем заперечення суд прийде до висновку про неможливість ухвалення законного і обґрунтованого судового рішення без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, суд розглядає справу за загальними правилами цього Кодексу, про що постановляє ухвалу, яка не підлягає оскарженню.
Враховуючи, що відповідачем подане заперечення проти адміністративного позову та з метою отримання додаткових доказів, які мають суттєве значення для розгляду справи по суті, та у зв’язку з тим, що зазначені обставини можливо встановити в ході судового засідання, суддя вважає за необхідне призначити справу до розгляду в судовому засіданні.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст.160, 165, 1832 КАС України, суддя,
УХВАЛИВ:
Призначити судовий розгляд справи № 808/7879/13-а 05 листопада 2013 року о 10:00 який відбудеться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65-В в залі судових засідань №3.
В судове засідання викликати сторони.
Справа розглядатиметься одноособово суддею.
Запропонувати відповідачу подати документи, які підтверджують його правовий статус, у тому числі довідку управління статистики із визначенням видів діяльності за КВЕД, а також докази підпорядкування Державному агентству резерву України, а також приналежності об’єктів, які розташовані за адресою: м. Запоріжжя, вул. Республіканська, 127; Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Мелітопольське шосе, 96, Державній організації «Комбінат «Зірка».
Ухвала оскаржженню не підлягає.
Суддя С.М. Каракуша
ВИТЯГ
про права та обов’язки осіб, які беруть участь у справі
Стаття 49 КАС України
1. Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов’язки.
2. Особи, які беруть участь у справі, зобов’язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов’язки.
3. Особи, які беруть участь у справі, мають право:
1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;
2) знайомитися з матеріалами справи;
3) заявляти клопотання і відводи;
4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення;
5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів;
6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам;
7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них;
9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;
10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів;
11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
4. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Стаття 51 КАС України
1. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
2. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
3. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
4. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї - небудь права, свободи чи інтереси.