Судебный адвокат

Консультации

Вопрос к юристу:


О нас
Спасибо создателям сайта!!! Он действительно - большая находка! Всё просто отлично!!! Дерзайте!

Этот портал - удивительный.

Судебные статьи
Иск в суд: услуги адвоката

Иск в суд: услуги адвоката Адвокат поможет составить исковое заявление в суд, соберёт необходимые доказательства и избавит от массы отрицательных эмоций ...

Определение места проживания ребенка в процессе ...

Определение места проживания ребенка в процессе развода родителей Наши семейные адвокаты правильно составят исковое заявления и учтут все претензии и требования клиента, и обязательно прислушаются ...

Процедура по составлению иска в суд от юриста

Процедура по составлению иска в суд от юриста Именно от грамотности составления иска в суд и будет напрямую зависеть решение, которое вынесет судья ...

Новости Юристов
Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль...

Працівники ДАІ Рівненщини затримали автомобіль, водій якого незаконно перевозив ялинки Днями, близько 13 години, під час нагляду за дорожнім рухом, поблизу села Балашівка Березнівського району інспектори ДАІ, зупинили вантажний автомобіль ГАЗ53, під керуванням мешканця міста Березне.

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами .

На Полтавщині працівники ДАІ зустрілися із студентами вищого міжрегіонального професійного училища Основною темою зустрічі стало питання безпечної поведінки на автодорогах. Під час спілкування інспектор управління ДАІ Ірина Пилипенко зупинилася на кожній із категорій учасників дорожнього руху.

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ ...

За героїзм та відвагу вінницькі працівники ДАІ отримали позачергові спеціальні звання Сьогодні, 8 січня, до міста Немирів Вінницької області завітав начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко аби за дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова нагородити ...




Наши дела в суде

№757/773/14-к

Судья: Білоцерківець О. А.
07.01.2015

№757/30624/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

№757/34306/14-ц

Судья: Цокол Л. І.
07.01.2015

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - Чаплинський районний суд Херсонської області - Томашевський В. А.

  1. ПОСТАНОВА
  2. ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

набрала чинності "___"_________20____р.

Справа № 2-а-2297/11

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"30" грудня 2012 р. смт. Чаплинка Суддя Чаплинського районного суду Херсонської області Томашевський В.А., розглянувши в порядку скороченого провадження в приміщенні суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Чаплинському районі Херсонської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернулась з адміністративним позовом, в якому просить суд визнати дії відповідача, щодо невиплати йому у повному обсязі підвищення до пенсії як «дитині війни»протиправними та зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в Чаплинському районі Херсонської області здійснити перерахунок пенсії, нарахувати і виплатити їй, як дитині війни, щомісячну соціальну допомогу, передбачену ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком за період з 01.04.2011 року по 30.09.2011 року, оскільки така допомога, в порушення вимог чинного законодавства України, останній не нараховувалася та не виплачувалася.

Відповідно до п.2 ч. 1 ст. 1832 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. Судове рішення приймається суддею на підставі повідомлених позивачем, відповідачем обставин.

Представник відповідача направила до суду заперечення проти позову з тих підстав, що ці вимоги до управління ПФУ в Чаплинському районі Херсонської області є безпідставними тому, що фінансування виплат за Законом України «Про соціальний захист дітей війни»здійснюється з державного бюджету України, а не з рахунку Пенсійного фонду України, який використовує свої кошти виключено за цільовим призначенням. Та за вказаний у заяві період управління ПФУ в Чаплинському районі Херсонської області здійснює виплату державної соціальної допомоги по статусу «Діти війни»у розмірі, передбаченого Законом України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» і п.8 постанови КМ України від 28.05.08р. №530.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити частково, виходячи з наступного.

З посвідчення вбачається, що позивач має статус «дитина війни»та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Чаплинському районі Херсонської області. У зв'язку з цим має право на підвищення до пенсії у випадках і на умовах, передбачених Законом України "Про соціальний захист дітей війни" та іншими законами України.

Відповідно до ч.1 ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Згідно ст.7 вказаного Закону фінансове забезпечення державних соціальних гарантій здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

У відповідності до пп.4 п.2.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого Правлінням ПФУ № 8-2 від 30.04.2002 року, управління відповідно до покладених на нього завдань призначає, здійснює перерахунок і виплачує пенсії, допомогу на поховання та інші соціальні виплати відповідно до чинного законодавства.

Отже, обов'язок по здійсненню перерахунку належних до виплати грошових сум позивачу покладено на відповідіча - Управління Пенсійного Фонду України в Чаплинському районі Херсонської області.

У 2009-2010-2011 роках дія ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" не призупинялася, а застосування відповідачем положень Постанови Кабінету Міністрів України №530 від 28 травня 2008 року, щодо визначення розміру підвищення пенсії є безпідставним, оскільки розмір підвищення до пенсії визначений Законом України «Про соціальний захист дітей війни»та має вищу юридичну силу, ніж постанова Кабінету Міністрів України.

Крім того, суд звертає увагу на те, що органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань, які встановлені статтею 46 Конституції України.

Статтею 22 Конституції України визначено, що конституційні права і свободи гарантуються. Таким чином, держава взяла на себе зобов'язання забезпечити реалізацію громадянами своїх конституційних прав.

За змістом ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Законом України "Про соціальний захист дітей війни" реалізовано конституційне право на соціальний захист громадян, які мають статус "дитини війни", серед яких їм надано право на отримання 30% доплати до пенсії.

Відповідно до ч. 2 ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України. Таким чином, відповідач припустився бездіяльності щодо невиплати в повному обсязі позивачу підвищення до пенсії в розмірі, передбаченому ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни".

Також при розгляді справи, суд вважає, що розмір мінімальної пенсії за віком необхідно обраховувати у відповідності до ст. 28 ч.1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", оскільки чинним законодавством не встановлено іншого, крім передбаченого частиною першою цієї статті, мінімального розміру пенсії за віком. Відповідно до вказаної норми, мінімальний розмір пенсій за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Згідно п.1, п. 2 ч. 1 ст. 162 КАС України, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, зобов'язання відповідача вчинити певні дії.

Крім того, суд бере до уваги вимоги ч. 1, 2 ст. 99 КАС України, якою передбачено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свої прав, свобод чи інтересів.

Судом встановлено, що позивачем подано адміністративний позов до управління Пенсійного фонду України в Чаплинському районі про зобов'язання провести перерахунок і виплату підвищення до пенсії як дитині війні лише 28.09.2011 року. Будь-яких поважних причин пропуску строку звернення до суду з вказаним позовом позивачем в поданій до суду позовній заяві не вказано, а тому суд вважає, що під час вирішення даного спору слід застосувати шестимісячний строк звернення до суду.

Разом цим, пунктом 7 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік»від 14 червня 2011 року № 3491-VI, який набрав чинності з 19 червня 2011 року, зазначено, що у 2011 році норми і положення статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»від 18 листопада 2004 року № 2195-4 застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік. 23.07.2011 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок державного бюджету» від 06.07.2011 року. Таким чином, беручи до уваги позовні вимоги позивача кінцевим строком відновлення порушеного права позивача на отримання підвищення до пенсії за віком, як дитині війни, слід вважати 22 липня 2011 року.

Аналізуючи зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає, що слід зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Чаплинському районі Херсонської області провести перерахунок та виплату позивачеві підвищення до пенсії як дитині війни, встановленого ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за період з 01 квітня 2011 по 22 липня 2011 року, з урахуванням фактично виплачених сум.

Відповідно до ч. 1 ст. 256 КАС України постанова суду в частині перерахунку та виплати пенсії підлягає негайному виконанню.

Керуючись ст. ст. 4, 5, 7-14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 183-2, 186, 256 КАС України, ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Управління Пенсійного Фонду України в Чаплинському районі Херсонської області щодо невиплати в повному обсязі позивачу підвищення до пенсії згідно зі ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Чаплинському районі Херсонської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 підвищення до пенсії як дитині війни, встановленого ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за період з 01 квітня 2011 року по 22 липня 2011 року, з урахуванням виплачених сум.

В решті позовних вимог - відмовити.

Постанова підлягає негайному виконанню у межах суми стягнення за один місяць.

Апеляційну скаргу на постанову суду може бути подано протягом 10 днів з дня отримання копії цієї постанови до Одеського Апеляційного адміністративного суду через Чаплинський районний суд Херсонської області.

Суддя: В.А. Томашевський

Рейтинг: 4.5/5, основан на 25 голосах.

Возможно, это Вас заинтересует

Щодо заповнення граф митної декларації на бланку ЄАД, Державна митна служба України

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ Департамент митних платежів Начальникам митниць Начальнику Департаменту митних інформаційних технологій та статистики

Про обрання суддів, Верховна Рада України

ПОСТАНОВА  Верховної Ради України Відповідно до пункту 27 частини першої статті 85( 254к/96-ВР ), частини першої статті 128 Конституції України( 254к/96-ВР ) Верховна Рада України постановляє:

Про офіційні курси гривні до іноземної валюти, Національний банк України

Національний банк України 29.04.2013 встановлює такі офіційні курси гривні до іноземної валюти* Код цифровий Код літерний Кількість одиниць Назва валюти Офіційний курс

Про затвердження Положення з бухгалтерського обліку запасів бюджетних установ та внесення змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку бюджетних установ, Міністерство фінансів України

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 5 грудня 2013 р. за № 2063/24595 Про затвердження Положення з бухгалтерського обліку запасів бюджетних установ та внесення змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку бюджетних установ

05145472d80649777fc2d927daedc5fb