ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/2741/13
провадження № 2/753/217/14
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" червня 2014 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Дубас В.А., при секретарі Ридзель О.В., розглянувши клопотання представника позивача адвоката ОСОБА_2 про призначення судової психологічної експертизи у справі за позовною заявою ОСОБА_3 до ОСОБА_4, ОСОБА_5 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди завданої внаслідок ДТП, -
В С Т А Н О В И В :
У провадженні Дарницького районного суду м. Києва перебуває зазначена цивільна справа за позовною заявою про відшкодування матеріальної та моральної шкоди завданої внаслідок ДТП.
Представник позивача ОСОБА_3 адвокат ОСОБА_2 повторно звернувся до суду із клопотанням про призначення судової психологічної експертизи посилаючись на те, що для з'ясування обставин, що мають значення для справи необхідна наявність спеціальних знань, тому потрібно призначити експертизу на вирішення якої поставити низку питань експерту зокрема: чи є ситуація, що досліджується цивільною справою психотравмувальною для ОСОБА_3, якщо є, то чи завдані йому страждання (моральна шкода); якщо ОСОБА_3 завдані моральні страждання, то який у них характер, об»єм, глибина, тривалість; якщо ОСОБА_3 завдані моральні страждання, то який розмір становить грошова компенсація за завдані страждання (моральну шкоду).
Представник відповідача ОСОБА_4 ОСОБА_6 у судовому засіданні не підтримав згаданого клопотання та наполягав на його відхиленні.
Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Частиною 1 ст. 11 ЦПК України передбачено, що суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі. Відповідно до ч.ч. 1, 4 ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Згідно зі статтею 57 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, допитаних як свідків, показань свідків, письмових доказів, речових доказів, зокрема звуко- і відеозаписів, висновків експертів.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 133 ЦПК України особи, які беруть участь у справі і вважають, що подання потрібних доказів є неможливим або у них є складнощі в поданні цих доказів, мають право заявити клопотання про забезпечення цих доказів. До клопотання про забезпечення доказів додається документ про сплату судового збору. Способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів.
У відповідності до ст. 143 ЦПК України для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань в галузі науки, мистецтва, техніки або ремесла, суд під час розгляду справи може призначити експертизу.
З огляду на викладені обставини та приписи чинного процесуального законодаства, з метою повного та об'єктивного розгляду справи необхідно призначити у справі судову псилогічну експертизу, оскільки для вирішення питань викладених у клопотанні дійсно потрібні спеціальні знання.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 143, 144 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в:
Призначити у справі судову психологічну експертизу, проведення якої доручити Київському науково-дослідному інституту судових експертиз (03680, м. Київ, вул. Смоленська, 6), на вирішення якої поставити наступні питання :
1) Чи є ситуація, що досліджується цією цивільною справою №753/2741/13 психотравмувальною для позивача ОСОБА_3?
2) Чи спричинені позивачу ОСОБА_3 страждання (моральна шкода) у ситуації, що досліджується цією цивільною справою №753/2741/13?
3) Якщо позивачу ОСОБА_3 завдано страждань (моральної шкоди) у ситуації, що досліджується цивільною справою №753/2741/13, то який можливий розмір становить грошова компенсація ОСОБА_3 за завдані страждання (моральну шкоду)?
Попередити експерта (експертів) про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.
У розпорядження експерта (експертів) надати матеріали цивільної справи №753/2741/13 (провадження №2/753/217/14).
Витрати по проведенню експертизи покласти на позивача ОСОБА_3 (зареєстрований за адресою: 02002, АДРЕСА_1, моб. тел. НОМЕР_1).
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Роз»яснити учасникам процесу, що частиною 1 статті 146 ЦПК України передбачено, що у разі ухилення особи, яка бере участь у справі, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з'ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду м. Києва через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги.
Суддя