ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua УХВАЛА
про повернення позовної заяви
"25" листопада 2013 р. № 925/1920/13
м. Черкаси
Суддя господарського суду Черкаської області Кучеренко О.І.,
розглянувши матеріали за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Макот" до ПП "Валмак-2002" про витребування майна із чужого незаконного володіння
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду Черкаської області звернувся ліквідатор товариства з обмеженою відповідальністю «Макот» з позовом до приватного підприємства «Валмак-2002» про витребування із чужого незаконного володіння до статутного фонду ТОВ «Макот» будівлю соляного складу, загальною площею 265,9 м.в., позначеного літерою «М1 – 1» на схематичному плані земельної ділянки по вул. Громова, 138 в м. Черкаси.
Вказані позовні матеріали підлягають до повернення позивачу без розгляду з огляду на наступне.
Підпунктом 1 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України “Про судовий збір” встановлено, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру позивачем сплачується судовий збір у розмірі 2 відсотків ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат; згідно положень частини 1 цієї ж статті, для розрахунку суми судового збору, належної до сплати, використовується місячний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Наразі, статтею 13 ЗУ “Про державний бюджет України на 2013 рік” станом на 1 січня 2013 року місячний розмір мінімальної заробітної плати встановлено у сумі 1 147,00 грн.
Статтею 55 ГПК України передбачено визначення ціни позову у позовах про стягнення грошей і про витребування майна. Відповідні позовні заяви мають майновий характер, і розмір ставок судового збору за їх подання визначається за приписом підпункту 1 пункту 2 частини другої статті 4 Закону “Про судовий збір”.
Оскільки позовна заява містить вимогу про витребування майна з незаконного володіння, позивачу належить сплачувати судовий збір за ставками, встановленими для позовних заяв майнового характеру.
Розглянувши заяву позивача про звільнення від сплати судового збору суд вважає, що заява до задоволення не підлягає оскільки, особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі. Обставини наведені позивачем у заяві про звільнення від сплати судового збору, суд до уваги не приймає оскільки статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже самі лише обставини, пов’язані відсутністю коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає, що до позовної заяви не додано доказів належної сплати судового збору.
Згідно з пунктом 4 частини 1 статті 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Згідно з частиною 3 статті 63 ГПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущенного порушення.
Враховуючи вищевикладене, та керуючись п. 4 ч. 1, 3 ст. 63 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву і додані до неї документи повернути товариству з обмеженою відповідальністю «Макот» без розгляду.
Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного господарського суду.
Суддя Кучеренко О.І.